אירוע מכונן

במהלך עבודתי, אני פוגש אנשים בצמתי החיים. ברגעים מורכבים ולעיתים אף ברגעי שבר גדול, בהם החיים מעמתים אותם עם מי ומה שהם.

אירוע מכונן הוא כזה שמטלטל את חייך מקצה לקצה. מערער כל דבר בטוח ויציב שאתה נשען עליו. או לפחות כך אתה חש באותו רגע. הקרקע נשמטת מתחת רגליך וכל מה שמוכר נלקח ממך. אתה מוצא עצמך בנסיבות שלא בחרת ותחת מסגרת אילוצים חדשה.

אנחנו לא אוהבים שינוי. למרות ששינוי זה מה שקורה בכל רגע בחיינו. הכול משתנה, בסביבה שלנו ואפילו התאים בגופנו מתחלפים כל יום, כל שבוע, כל חודש.

איך תגיב כשחייך מתנגשים חזיתית באירוע משנה מציאות?

האם תיתן לו לפרק אותך? להחליש אותך או אולי אפילו לעצור לחלוטין את ההתקדמות שלך, אל עבר מה שהצבת לעצמך כמטרה?
אולי תבחר לתת לזה לעצב אותך, להעצים את מי שאתה.

מה שהופך אירוע משמעותי לאירוע מכונן – היא הבחירה המודעת ומכוונת שלך!
בלעדיה זה עשוי להיות משבר, נקודה של וויתור וכניעה, התפרקות.

כשאנו מקבלים סטירת לחי מצלצלת מהחיים, היא יכולה לגרום להתעוררות. אבל, לרוב, היא מייצרת בנו תגובת נגד. תגובה מהסוג הלוחמני של “אני אוכיח להם ש…”, או תגובת בריחה של “לא רוצה את זה יותר…”, או פשוט קפיאה, בלבול ומבוכה.

אנו בני אדם. אנו לא יכולים לחמוק מהתגובות האוטומטיות שלנו למצבי משבר. בהכרח, נמצא עצמנו מגיבים רגשית ונפשית בהתאם למערך הפנימי שלנו.

אם ניתן לתגובות המותנות בתוכנו או של החברה סביבנו להחליט עבורנו, אז נהיה אבודים ונשלם את המחיר עבור החלטה שתרחיק אותנו ממה שאנו באמת רוצים לעשות בחיינו.

זה הרגע להישאר נאמנים לעצמנו ולא לוותר. לתת לסערה לשכוך, לרגשות להירגע, לחול לשקוע. להישאר ממוקדים במהות של חיינו. לקחת את הרגע הזה ולהפוך אותו במו ידינו לאירוע מכונן.
אירוע שיאפשר קפיצת דרך התפתחותית.

התפתחות אישית היא התוצר של רצף החלטות מודעות ומכוונות, מתוך בחירה אמתית. וזה שונה מ’תגובתיות אוטומטית’ ומותנית הנובעת מדפוסים חשיבתיים, נפשיים ורגשיים.

הבחירה לקחת חלק מלא בחיינו. כאן, עכשיו, ברגע המאוד לא נעים הזה.
להבין שאלו הם חיינו האמתיים, תהיה הסיבה אשר תהיה, ולא איזה חיים מדומיינים.

אל תנסו להבין כל מה שקורה לכם.
הרציונליזציה שאנו כל כך אוהבים לעשות, היא שקרית. לרוב היא איננה מתארת את הסיבות האמתיות מאחורי הדברים. כל מה שהיא עושה, זה לייצר נרטיב. ואז אנו עלולים ללכת עם הנרטיב הזה חיים שלמים לכיוון הלא נכון. לא נכון, לא עפ”י מה שהחברה דורשת מאתנו. לא נכון – ביחס למי שאנחנו, ביחס להגשמה האמתית של חיינו שלנו.

לא ניתן לסדר את החיים בתוך קובייה. תסתכלו מסביב על הטבע. יש בו הרבה סדר, אבל הוא ממש לא מתנהג או נראה כמו קובייה או עמודה בטבלה.

תנו לחיים לעצב אתכם. קבלו זאת בשמחה. אלו החיים האמתיים!

החיים הם כמו המים החוצבים בסלע, אתם הפסל שבוחר כיצד לעצב את הדמות שלו עצמו.
מתוך בחירה מודעת, לעיתים כואבת, אך מכוונת.